Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi

Sakarya ilinin Serdivan ilçesinde bilimsel, felsefi ve sanatsal çalışmaları desteklemek amacıyla kurulan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, 11.000 ciltlik kitaplığıyla hafta sonları dahil olmak üzere her gün ve 24 saat boyunca araştırmacılara hizmet vermektedir.

Anadolu’nun en kapsamlı felsefe, sosyal bilimler ve sanat kitaplığına sahip olan Fikir ve Sanat Akademisi, çeşitli alanlarda çalışmalar yapan araştırmacılar için nitelikli bir literatür imkânı sunmaktadır. Akademinin 2021-2022 Güz Dönemi’nde; Psikoloji, Felsefe, Mimarlık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Müzik gibi 5 farklı akademi çalışma grubu yer almaktadır. Öğrenciler dönemlik derslerinin ardından kendi seçtikleri ve sosyal bilimler alanına dair olan bir konu üzerine bireysel çalışma yapmakta ve bu çalışmalarını tebliğ olarak sunmaktadırlar. Sunumlar Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde herkese açık kongrelerde yapılmaktadır.

Serdivan Ajans, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi bünyesinde her ay çıkarılan şehir kültürü gazetesidir. Her sayısında düşünce, sanat veya spor dünyasından kişilerle yapılan röportajların yanı sıra; müzik, resim, edebiyat, felsefe üzerine nitelikli yazılarla yayın hayatına devam etmektedir.